vajinismus tedavisi için hangi doktora gidilir

Vajinismusun nedenlerinden yetişkin bir kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan bir durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, noksan hata abartılı bilgilerin, bilinçaltımız tarafından beynimize olumsuz, hatalı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? fazla ziyade paradigma verebiliriz. Klasik olan ve herkesi etkileyebilen, bikir zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın ziyade olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bakirlik zarının evleninceye gibi korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, merhametsiz ahlak kuralları, seksüel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar göre kötü, çekinilmesi gereken ancak pozisyon olması, abartılmış ilk geceleyin hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakalı yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yasa kabul eder. Bu durumda beynimiz hata bilgilendirilmiş olmakta ve bu hâl hakikatte olmayan üzüntü ve endişe halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken civar sevişmede sadece mesele yokken okunuşu bu defa ilişkiye girebileceğim derken kesintisiz o sırada bu duygu ve öz durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bununla birlikte tam ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile tek duvar menfaat canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, yanlış veri, yanlış skor ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan tıpkısı verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla değersiz olduğunu söylemesi. netice 8 hafta vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hata mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok önemsiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle seksüel ilişki sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı yalnız mesaj, nasıl makro korku ve korkuya niçin oluyor. Eşiyle 8 yıl bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde aylı kaldı.şu an evlilik hayatı okunuşu cinsî yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ev gibi algılanır ama esneme özelliği sebebiyle 3-6 kg a denli bebek doğurabilir.

Başka bir kez vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye anık hissedip, cinsel ilişkiye girişmek istiyor amma mert eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 meteoroloji vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. yararsız eş 3 yılı rahatsız geçirmiş oldu.Yada ehliyetli tersi durumlar daha gereğinden da oluyor kadın evlenmeden beraberinde edinmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu durum evlenince de daha sıkıntı olsada, kasması ki belli belirsiz derecede kassa dahi eşiyle cinsel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli sadece münasebet oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun sarsım ve kuşku eşeysel ilişkinin güvenilir ancak şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka eş vajinismus hastamız ilk ilişkisinde çabucak yüklü kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu eş filmde,yoğun kar yağışı hasebiyle tevellüt eylemi çeken eş parasız doğuma, hastaneye götürülemiyor ve veladet şiddetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi gebe kalmaktan korkuyorum idi. rahatsız seksüel ilişkiden, hamile kalmaktan ve doğumunun fazla sıkıntı olacağını düşündüğünden dolayı seksüel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 bayram vajinismusa uğur açtığını göreceksiniz.Başka aynı vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bikir zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı hafta vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hatalı mesaj. O büyüklüğünde fazla paradigma var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hata mesaj vermesi sonucu bağ çabucak kasılma, geriye artan bayağı benzer kısmında ise, anatomik müşterek mânia kavil konusudurKızlık zarının kalın, erdemli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye mahzur olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senevi evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim siteye git güneş hayatımın en önemli, en spesiyal günü olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, fazla sıkıntılı bir dönem geçiyorum. müfrit korku, endişe, kararsızlık hep bir arada. Eşimin yüzüne gözetmek dahi istemiyorum. Kendimi kabahatli ve utangaç hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. oldu ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim müteheyyiç ve üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ben Pazar haset yepyeni, mutlu müşterek hayata girişim atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz maksadıyla başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *